Harry Potter fanfiction 

Ginny Weasley and the Half-Blood Prince / Ginny Weasleyová a princ dvojí krve

by  RRFang, překlad Kaňour

Příběhy Harry Potter a princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti převyprávěné z pohledu Ginny Weasleyové.

Dějová linka je stejná jako v knihách, perspektiva Ginny ale nabízí mnohé momenty, u kterých Harry nebyl, a ve výsledku je většina příběhu něco nového. 

Fandom: Harry Potter
Období: Ginnin 5-7 ročník 
Hlavní postavy: Ginny Weasley, Harry, Ron, ostatní Weasleyovi, Luna Lovegood, Neville Longbottom, Dean Thomas a další


English version 1, 2 (Completed) 
Česká verze existuje, je dokončená, momentálně ale z internetu zmizela spolu se stránkou Fanfiction.potterharry.net) 


Family Bonds / Rodinné vazby

by xXDesertRoseXx, překlad Viky+Witherell

Anotace: Jak se změní Harryho život po té osudné Halloweenské noci, kdy je nesprávné z dvojčat Potterových označeno za Chlapce, který přežil? Se silou, kterou nezná, starobylým proroctvím a Severusem Snapeem, který ho povede, se to slibuje být přinejmenším zajímavé.

Fandom: Harry Potter
Období: od Harryho narození, zatím po začátek pátáho ročníku
Hlavní postavy: Harry Potter, Severus Snape, Neville Longbottom, Ginny Weasley, Adrian Potter, Draco Malfoy

Harry má dvojče Adriana, o kterém si po útoku Voldemorta, který James i Lily přežili, celý svět myslí že je Chlapcem, který přežil. Zatímco se jej rodiče a Brumbál snaží připravit na to, co by ho mohlo čekat v boji se zlem, Harry je svěřen do péče Snapea, čímž se naplňuje proroctví ještě starší než to o Chlapci, který přežil. 

Příběh se částečně drží původní dějové linky, časté jsou ale odbočky, nečekané zápletky, záměna postav oproti kánonu, a ne všechny postavy jsou takové, jaké je z kánonu známe.

English version (Incomplete for long time...)
Český překlad (Nedokončen - ve stejné fázi jako původní povídka)Dumbledore's Army and the Year of Darkness / Brumbálova armáda a rok temnoty

by Thanfiction, překlad Viky + Witherell

Anotace: Povídka, která zachycuje osudy Nevilla Longbottoma a dalších studentů, zanechaných v Bradavicích, zatímco Harry a jeho přátelé utekli hledat viteály. Děj se odehrává v době Relikvií smrti, tedy v 7. ročníku Harryho "studií". 

Nespokojení se současným režimem a nadvládou Snapea a Carrowových nad Bradavicemi, Neville, Ginny a Lenka společně s ostatními obnovují Brumbálovu armádu, která se stává centrem vzpoury studentů Bradavic.

Příběh relativně zapadá do kánonu, detaily známé z kánonu nejsou pozměněny, nabízí ale mnohdy temnější momenty a ne všechny postavy jsou jako jejich mladší verze z kánonu.

Fandom: Harry Potter
Období: Sedmý ročník Harryho spolužáků
Hlavní postavy: Neville Longbottom, Ginny Weasley, Luna Lovegood, Ernie Macmillan, Hannah Abbot, Colin Creevey, Seamus Finnigan
Varování: Obsahuje násilí v různých formách, smrt

English version (Completed)
Česká verze (Nedokončeno)

Pokračování : Sluagh, A Peccatis, Oubliette, Short stories


Nobody Cared/Nobody Cared

by Etherian, překlad Ajka13

Anotace: Jedenáctiletý Harry prošvihne Bradavický vlak a Snape je vyslán zjistit proč. To co najde, změní všechny jeho názory na Chlapce, který přežil. AU žádné viteály . NESLASH!

Harry je týrán a zanedbáván Dursleovými, kteří mu dokonce zničí všechny školní věci a zabrání mu jet do Bradavic. Severus Snape dostává za úkol jej vyzvednout, a zjistí tak v jakých podmínkách Harry, kterého kdysi přísahal ochránit, žil, a od té doby jej opatruje. Harry končí zařazen do Zmijozelu, který je díky Snapeovi nejorganizovanější kolejí, s nejlepšími kamarády Dracem a Hermionou, která do Nebelvíru zrovna nezapadla... Malfoyovi dělají, co můžou, aby Hermioně i Harrymu pomohli, co ale dělá Brumbál, to už tak evidentní není... 

Povídka je dost alternativním příběhem, většina postav se nepodobá své kánonické verzi, ale možná i v tom je kouzlo celého příběhu. Aneb jaká je alternativní tvář Harryho, Severuse, Draca, Brumbála, Luciuse Malfoye, Rona a dalších? 

Fandom: Harry Potter 

Období:  Harryho 1. ročník
Hlavní postavy: Harry Potter, Severus Snape, Draco Malfoy, Hermione Granger, Lucius Malfoy, Narcisa Malfoy, Albus Dumbledore

English version (Completed) 
Česká verze (Nedokončená) A Year Like None Other
/ Rok jako žádný jiný

by Aspen in the Sunlight

Dopis z domova, nebo od rodiny? Harry nemá ani jedno, ale přesto všechno začíná dopisem ze Surrey. Ať už Dursleyovi chtějí cokoli, nemůže to být nic dobrého, proto je Harry rozhodnutý dopis ignorovat, dokud jej Snape nedonutí si jej přečíst, a všechno se změní... 

Je to rok velkých změn, velké bolesti, Harry se vyrovnává se svým strachem, ale nakonec konečně nachází nečekanou rodinu... 


Fandom: Harry Potter
Období:  6. ročník - alternatvní verze, neplatí nic z faktů zmíněných po kanonickém 5. ročníku
Hlavní postavy: Harry Potter, Severus Snape, Draco
Varování:  obsahuje dost násilné scény

The Arithmancer

by White Squirrel

V tomto příběhu není Hermiona nám dobře známá knihomolka, ale matematický génius a od prvního ročníku studuje Věštění z čísel a učí se vytvářet kouzla. Společně s profesorkou Vectorovou se snaží využít své schopnosti při boji s Voldemortem.

Příběh se drží hlavních motivů jednotlivých dílů, ale s nečekaným vyústěním, zapojeno je více postav, Hermionina matematika i její rodiče, kteří už od události s trollem zvažují, zda nejsou Krásnohůlky bezpečnější...

Fandom: Harry Potter
Období: 1-4 ročník(The Arithmancer), 5-7 ročník (Lady Archimedes), po válce (Annals of Arithmancy)
Hlavní postavy: Hermione Granger, její rodiče, Septima Vector, Harry Potter, Ron Weasley, Ginny Weasley, Luna Lovegood, skřítci

[EN] The Arithmancer, Lady Archimedes, Annals of Arithmancy

Accidental Animagus

by White Squirrel

Náhodnou magií se Harrymu podaří proměnit se v kotě a utéct Dursleyovým. Skončí u Grangerových, kteří jej adoptují, a tak má konečně milující rodinu. Společně se dozvídají o kouzelnickém světě a problémech s Voldemortem...

Příběh se drží hlavních motivů jednotlivých dílů, nabízí ale mnoho originálních momentů. Protože Harry i Hermiona o kouzelnickém světě ví od pěti let, jsou vnímavější k různým nesrovnalostem, a zlo s nimi má těžkou práci... Sequel Animagus at War se od kánonu odchyluje. 

Fandom: Harry Potter 
Období : 1-4 ročník (Accidental Animagus), 5 ročník a dále (Animagus at war) 
Hlavní postavy: Harry Potter, Hermione Granger, její rodiče, Neville Longbottom, Ron Weasley, Sirius Black, Luna Lovegood, Albus Dumbledore, Minerva McGonagall

[EN] Accidental Animagus , Animagus at War 


Sejdeme se v příštím světě

by Perkymo

Anotace: Alternativní vesmír. Do "našeho světa" se dostanou tři cestovatelé. Brzy zjistí, že i jediný čin dokáže změnit celý kouzelnický svět. Jak Harry přijme návrat svého otce, který žil posledních čtrnáct let ve světě, kde mu Voldemort zabil ženu i syna? Příběh se odehrává během Harryho 5. ročníku, jaký známe. Pro potřebu děje jsou jisté události posunuté, proto nebuďte překvapení, že začínáme na začátku prosince a finále pátého ročníku budeme mít už za sebou. Něco se již stalo, i když třeba trochu jinak, k něčemu naopak vůbec nedojde. V povídce se objeví jisté věci ze 6. i 7. dílu HP, velmi volně převzaté. 

James, Sirius a Remus se setkávají s Harrym ve světě, kde jsou pokládáni za mrtvé. 
Harry se sbližuje se svým otcem a vyrovnává s návratem Siriuse a Rema, o které nedávno přišel. Dost se toho děje i kolem nich - ministerstvo nevěří návratu Voldemorta, Bradavice jsou pod nadvládou Umbridgeové, Brumbál pátrá po viteálech, ale čas se krátí a budoucnost světa je tak v rukách Harryho a Snapea, který se nemůže s návratem svých nepřátel smířit... 

Fandom: Harry Potter
Období : Harryho 5. ročník, události pozměněny a přidány některé, co byly v kánonu později
Hlavní postavy: Harry Potter a jeho přátelé, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Albus Brumbál, Severus Snape

Povídka    (momentálně dokončeno až po epilog)

Harry Potter a Alternativy nenávisti / Alternativy bytí

by Perkymo

Anotace: Harry se ve svém šestém ročníku musí vyrovnat nejen se smrtí svého kmotra a nelítostnou věštbou, ale i nalezením nového příbuzného. A to pro něj nebude zrovna nejjednodušší. Když jste v depresích, nepomůže vám, když vám do života začne zasahovat osoba, kterou nenávidíte. A která nenávidí vás. Může se to někdy změnit?

Fandom: Harry Potter 
Období : Harryho 6. ročník, 7. ročník
Hlavní postavy: Harry Potter a jeho přátelé, Severus Snape, Albus Brumbál, Draco Malfoy

HP a Alternativy nenávisti 
HP a Alternativy bytí

Co takhle rande, Evansová? 

by Martina_stories

Anotace: Jak se James a Lily mohli dát dohromady? Jak Pobertové prožívali svůj poslední ročník? Jak vypadal jejich život po opuštění bezpečí, které jim poskytovaly Bradavice? To vše a mnohem více se dočtete v této povídce. 

Příběh přibližuje vznik pouta mezi Jamesem a Lily v jejich sedmém ročníku a nabízí pohled do života nejen těchto dvou, ale i jejich nejbližších. 

Povídka má 2 bonusy, vánoční a narozeninový. 

Fandom: Harry Potter
Období: 7 ročník Pobertů 
Hlavní postavy: Lily Evans, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Kate, Susan, Mandy
Varování: Obsahuje tu a tam nějaké násilí a vánoční bonus jednu scénu...no, nebudu vyzrazovat spoilery, stejně budete varováni i v samotném příběhu. 

Povídka 
Christmas bonus
B-day bonus

Všechno dokončeno.Tajemný svět bilokantů - Kate, Spojené a propojené

by One Geek Girl

Anotace:  Co by se stalo, kdyby se kromě klasických čarodějů, čarodějek, mudlů a různých kouzelnických bytostí vyskytovali ve světě ještě bilokanti? Mocní čarodějové s úžasnými schopnostmi. Jenže o tom Kate vůbec netuší. Až do svých jedenácti let vyrůstala v dětském domově, kdy se jí často zdávalo o černovlasém brýlatém chlapci s jizvou na čele. Potom ale nastala změna. Přišel ji dopis z Bradavic, zjistila, že je čarodějnice a seznámila se s tím chlapcem ze svých snů. Přesto tu zůstává stále několik záhad. Kdo jsou její rodiče? Jaké jsou její záhadné bilokantské schopnosti a odkud pocházejí?

Fandom: Harry Potter
Období: Harryho 1.-zatím 5. ročník
Hlavní postavy: Katherine Beckerová, Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Draco Malfoy, Elizabeth Reed, Cedric Diggory

Kate (Dokončeno)
Spojené a propojené (Nedokončeno)

Chlapec, který přežil, aby zemřel 

by Prodavač tmy

Anotace: Všichni se vzpamatovávají z Brumbálovy smrti, Smrtijedi šíří po celé zemi strach. Harry odešel ze školy a sám pátrá po viteálech, zatímco Ron dohlíží na Ginny v Bradavicích a Hermiona pomáhá Fénixovu řádu. Harry zjišťuje, že měl Brumbál ještě mnohá další tajemství, která se ho bezprostředně týkají. Co se ještě dozví? Jaká ho čeká budoucnost?

Fandom: Harry Potter
Období:  Po 6. ročníku 
Hlavní postavy: Harry Potter, Ginny Weasleyová, Ron Weasley, Hermiona Grangerová, Albus Brumbál
Varování: Hodně násilí a smrti, pár erotických scén  

Povídka (Nedokončená) 

McGonagallova dcera

by Katy

Anotace: Příběh nás provede životem Minervy McGonagallové od jejího dětství až po současnou roli bradavické ředitelky a bude rozdělený do několika knih. Každá z nich se bude věnovat jiné etapě Minervina života. Jaký byl život ženy, o které vlastně víme jen to, že učí přeměňování a umí se proměnit v kočku?

Fandom: Harry Potter
Období: Od Minervina dětství až do její budoucnosti po bitvě o Bradavice
Hlavní postavy: Minerva McGonagall

Prolog
1. Děda mi říká Minnie
2. Jsem Minerva, prostě Minerva
3. Říkáš mi lásko, jak ti říkám já?
4. Profesorka McGonagallová

Bless the Child

by Richenza

Hermiona po válce utíká do Austrálie k rodičům, mění si identitu a skrývá se před přáteli ve snaze uniknout minulosti, magii i vzpomínkám. Harry a Ron kamarádku hledají, ale stejně jako její rodiče neví, co se jí vlastně stalo. 
Severus Snape přežil útok Nagini, vrací se ke staré práci učitele, ale záhad v jeho životě je čím dál více.  
Draco Malfoy se vyrovnává s následky války i tajemstvími, které mu předal otec. 
Gellert Grindelwald přežil s pomocí viteálu, ovládl tělo pražského chlapce v komatu, nastupuje do české školy magie na hradě Houska, získává následovníky a připravuje se na ovládnutí světa. 
Joshua Granger nic netuší, žije se svou matkou a přáteli poklidným životem v Doupěti a těší se do Bradavic. Objevuje se ale podivné proroctví, jehož subjektem může být právě on... 

Příběh navazuje na kanonickou sérii, změněny jsou jen 3 věci a jejich důsledky. Prolínají se témata z Harryho Pottera i Pána prstenů. Součástí kapitol jsou netradičně také písně, které autorku inspirovaly. 

Fandom: Harry Potter 
Období: Po válce 
Hlavní postavy: Hermiona Grangerová, Joshua Granger, Harry Potter, Severus Snape, Draco Malfoy, Gellert Grindelwald 

Kniha první - Zrození, Kniha druhá - Proroctví, Kniha třetí - Prameny

Hogwarts Houses Divided

by Inverarity

Válka s Voldemortem skončila, a mohlo by se zdát, že je všechno v pořádku. Nezhojené rány však dál zůstávají, a koleje v Bradavicích jsou znepřáteleny. Jak to zvládnou děti narozené po válce? 

Teddy Lupin se vyrovnává s nepřítomností rodičů. 
Kai Chang se touží vyrovnat se své starší sestře, která se účastnila bitvy o Bradavice.
Dewey Diggory žije ve stínu bratra kterého nikdy neměl šanci poznat. 
Violet Parkinson je ovlivněná labilní matkou, zatímco otec se o ni nikdy nezajímal.

Teddy stihl najít přátele ve všech kolejích, ale je těžké přátelství udržet, když sváry mezi kolejemi jsou už tak vážné, že Moudrý klobouk plánuje přestat zařazovat. Do toho všeho ještě podivné útoky a krádaže hůlek, které atmosféru ještě zhoršují... 

Fandom: Harry Potter 
Období: 1. ročník Teddyho Lupina
Hlavní postavy: Teddy Lupin, Violet Parkinson, Kai Chang, Dewey Diggory a další

[EN] Hogwarts Houses Divided

Star of Gryffindor

By Smile_its_Ellie

Astra vyrůstá v adoptivní rodině, která ji zanedbává, a často se dostává do problémů kvůli zvláštním věcem. Vše vysvětluje až dopis z Bradavické školy čar a kouzel a návštěva Ginny Potterové, která jí pomůže odjet do Bradavic. Astra se spřátelí s Albusem a Jamesem Potterovými a Wren Predatel, a i přes spory s Ciarou Malfoy, která podědila část povahy po Dracovi, se zdá, že život v Bradavicích nemůže nic zkazit. Pak ale někdo zaútočí na Rose Weasley, mučí ji kletbou Cruciatus a pátrá po nějakém tajemství. Následují další útoky na děti členů někdejší Brumbálovy armády a Bradavice přestávají být bezpečné... 

Příběh nemá nic společného s Cursed Child, byl napsaný dřív. 
Na začátku se objevují mnohá klišé, Astřino dětství i příchod do kouzelnického světa se od toho Harryho moc neliší, ale časem se příběh vyvíjí v opravdu promyšlené a originální dílo. 

Fandom: Harry Potter
Období: Další generace, školní léta Albuse Pottera
Hlavní postavy: Astra Lewis, Albus Potter, James Potter, Harry Potter, Wren Predatel, Colette St.Pierre a další

[EN]   1. Star of Gryffindor  2. Saving Star  3. Light and Dark 
4. Champions 5. The Spark 6. We Will Shine 7. Littered With Stars

Short stories [EN]

Living Lily (by writingblondie) - Díky Jamesově oběti Lily přežívá útok Voldemorta. Harry tedy vyrůstá se svou matkou, Remusem a Siriusem v sousedství Weasleyových, a vytváří partu přátel, do které patří jak Weasleyovi, tak Lenka, Draco Malfoy a Dudley. I tak na sebe problémy nenechají dlouho čekat.... Living Lily

I've Always Wanted to Use that Spell (by White Squirrel) - Jak to bylo s Minervou McGonagallovou a kouzlem Piertotum Locomotor? Jednodílovka.  I've Always Wanted to Use that Spell

Petrification Proliferation (by White Squirrel) - Po události s Tajemnou komnatou Brumbál neřeší situaci šálkem horké čokolády, ale zareaguje adekvátně a vzhledem k vážnosti situace zapojí do věci ministerstvo. Bystrozorové prohledávají Bradavice, Harry a Weasleyovi jsou vyslýcháni pod Veritasérem a na světlo vychází řada nedořešených problémů... Petrification Proliferation

Letters (by Morning Lilies) - V době války a hledání viteálů Harry svěřil Ronovi několik dopisů blízkým, pro případ kdyby zemřel. O 17 let později je ne půdě náhodou nachází Teddy Lupin, ze zvědavosti začne číst a nemůže přestat... Letters

The Letter (by PoppedTheP) -  při uklízení u Dursleyových malý Harry nachází dopis psaný Lily, obsahující jméno Siriuse Blacka. Touží se něco dozvědět o rodičích, proto napíše dopis, který sova následně doručí do Azkabanu, a tak začíná korespondence... The Letter

The Letter (by mango-melone) - Harry náhodnou magií pošle dopis Siriusovi do Azkabanu. Sirius jej s pomocí Remuse odvede od Dursleyových, ale vychovávat dítě, pokud jste hledaný zločinec, nebo vlkodlak, není jednoduché... The Letter

The Escapades of Teddy Lupin Teddyho 1. rok v Bradavicích neprobíhá zdaleka tak poklidně, jak by se mohlo zdát... The Escapades of Teddy Lupin , na profilu autorky pokračování, ale nedopsané

Letters (by TheEndless7) Před Turnajem tří kouzelníků studenti dostávají za úkol si v rámci mezinárodní kouzelnické spolupráce dopisovat s přidělenými studenty z jiných škol. Vznikají nová přátelství i lásky... LettersKrátké příběhy (CZ)

Malfoyovské střípky (by Martianus1) - drabblata ze života Scorpiuse Malfoye a jeho rodiny. 6 sérií drabblat + několik příběhů.  Malfoyovské střípky      Další příběhy ze života Malfoyových, Snapea a dalších : profil Martianus1

Archiv Fanfiction.potterharry.net : https://web.archive.org/web/20080616084738/https://fanfiction.potterharry.net/cze/uzivatele/seznam/R/ 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky